New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)

Klasa VIb – cykl 6-letni

KSZTAŁCENIE SŁUCHU

Drodzy uczniowie, na odpowiedzi czekam do poniedziałku 6 kwietnia.

Bardzo proszę przesłać mi Wasze ćwiczenia ze strony dur-moll.

Ćwiczenie 1: Klikacie na interwały – fortepian. Następnie zaznaczamy interwały harmoniczne i melodycznie (w tabelce dwa dźwięki nad sobą i obok siebie). Rozpoznajemy sztuk 20 i ZAPISUJEMY WYNIK (na górze w tabelce). Zapiszcie proszę na komputerze w pdf-ie i prześlijcie do mnie na maila.

Ćwiczenie 2: rozpoznajecie trójdźwięki w postaci zasadniczej 10 przykładów (majorowy czyli dur, minorowy czyli moll, zmniejszony i zwiększony), a także durowy i molowy tym razem w przewrotach – też 10 przykładów. Wynik przesyłacie mi w pdf-ie.

Ćwiczenie 3: klikacie na D7 i rozpoznajecie przewroty. Możecie zaznaczyć i melodyczne, i harmoniczne (czyli każda D7 jest powtórzona dwukrotnie). Przykładów 15 i proszę o rezultat w pdf-ie.

Ćwiczenie 4: w zeszycie zapiszcie proszę gamę f-moll o jej triadę (postarajcie się policzyć sami, jakie ma znaki). Zbudujcie w tej gamie D7 i rozwiążcie postać zasadniczą. Zróbcie zdjęcie i prześlijcie do mnie. Zaśpiewajcie tę gamę, jej triadę i D7 z rozwiązaniem.

AUDYCJE:

Mailem dostaniecie ode mnie krótki test ogólny z audycji – coś w rodzaju próbnego dyplomu. Chciałabym, żebyście zobaczyli, jakie mniej więcej będą zadania. Proszę uzupełnijcie i odeślijcie mi na maila.

Dziękuję!